Indija_VaziuojamLt

Kelionės į Indiją – kontrastingas pasirinkimas

Indija_VaziuojamLtŠiais laikais nieko nestebina nei kelionės į netoliese esančias šalis, nei į tolimiausius pasaulio kampelius. O kiekviena vietovė turi kuo nudžiuginti. Galbūt populiarumo sąrašuose nekaraliaujanti, tačiau dėmesio tikrai verta šalis yra Indija.

Ką galima pamatyti Indijoje? O, labai daug visko… Nuo Džaipuro iki Goa, nuo Adžantos olų iki Durgos šventyklos ir t.t. Su žodžiu „įdomu“ stipriai asocijuojasi minėtasis Džaipuras, esantis šalies šiaurės vakaruose. Tai 2,7 mln. gyventojų turinti Radžastano valstijos sostinė. Miesto įkūrimo data mena XIII amžių, o pastatytas jis iš raudonų kalkakmenių, kurie kasami aplinkinėse vietovėse. Džaipure turistų abejingų nepalieka miesto rūmai, Nahaar Garh tvirtovė, Jantar Mantar observatorija, Amber rūmai…

Šiek tiek apie paminėtą Goa. Šis pavadinimas slepia kurortą, esantį Goa valstijoje. Tai išplėtoto turizmo vieta, pritraukianti naujų lankytojų. Na, o kaip Adžantos olos? Pastarosios – tai budistų šventyklų bei vienuolyno kompleksas. Jis yra Indijos vakaruose. Olos įrašytos į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. O štai Durgos šventykloje karaliauja… beždžionės. Šios šventyklos viduje gali būti tik maldininkai – pašaliniai turi teisę įeiti tik kieman.

Be šių išvardytų vietų, kelionės į Indiją žavi ir tiesiog savo atmosfera. Tad trumpai apie pačią šalį. Ši valstybė įsikūrusi pietinėje Azijos dalyje. Įdomu tai, kad Indija siejama su kontrastais. Čia yra visko – ir šurmulio, ir didybės, ir pailsėti leidžiančių paplūdimių. Tikriausiai teko girdėti, jog į Indiją keliaujama norint atrasti dvasinę harmoniją.

Apie šią šalį galima pasakoti ir pasakoti. Tai vieta, kur puikiai turėtų jaustis ir ramus intravertas, ir naujų įspūdžių ištroškęs savo kailyje netelpantis vadinamasis vakarėlių liūtas. Kelionės į Indiją – visapusiškas ir kontrastingas, kaip ir pati šalis, pasirinkimas.