Latvija_VaziuojamLT

Kelionės į Latviją – naujas pažinimas ir puikus poilsis

Latvija_VaziuojamLTKelionės paprastai asocijuojasi su atostogomis, aplinkos pakeitimu. Neretai trokštama nuvykti į egzotiškas šalis, į karščiu alsuojančius paplūdimius. Ir vis dėlto įdomių objektų galima atrasti ne tik tolimajame Egipte ar Ispanijoje. Lietuvos kaimynė Latvija – viena iš šalių, kur įmanoma įdomiai ir turiningai praleisti laisvalaikį.

Įdomių lankytinų objektų yra gerokai arčiau, nei jums atrodo. Kad ir Bauskė, nuo Lietuvos sienos nutolusi tik kelias dešimtis kilometrų. Čia stūkso tokio pat pavadinimo pilis. Tai renesanso stiliaus pastatas. XVIII a. pradžioje pilis buvo susprogdinta, tačiau dabar ji iš dalies restauruota. Ši vieta turėtų patikti romantiškoms sieloms. Apvalus bokštas leidžia gėrėtis nuostabia panorama. Beje, apie šią vietą sklando ir legenda Anot jos, prieš statybas žynys paliepęs pirmąjį pasirodžiusįjį įmūryti sienon. O nutiko taip, kad pirmoji pasirodžiusioi buvo statybos viršininko žmona. Ačiū Dievui, tai ne pabaiga – prieš moterį užbėgo šuniukas. Šį ir paaukojo.

Kitas dėmesio vertas reginys yra Daugpilis – antras pagal dydį Latvijos miestas, esantis pietryčiuose. Anksčiau Daugpilio pavadinimas buvo Diunaburgas, o reikšmė – gynybinis Livonijos ordino įtvirtinimas. Laikui bėgant funkcija kito – vietovė tapo prekybos ir pramonės centru. Na, o miesto simbolis yra Daugpilio tvirtovė. Tai griuvėsiai, likę iš buvusių gynybos įtvirtinimų.

Žmonėms, pasiilgusiems gamtos natūralumo, verta pasiūlyti apsilankyti Gaujos nacionaliniame parke, apimančiame didesnę nei 92000 ha teritoriją. Jo reikšme galima laikyti Gaujos upės slėnio išsaugojimą. Nors didelė dalis – miškai, čia gausu įvairių stulbinančių objektų, kuriuos suformavo besitraukiantys ledynai.

Jau tikriausiai aišku, kad ir Lietuvos kaimynės (šiuo atveju, Latvija) turi kuo didžiuotis. Kai kurie objektai – tarytum gyvi istorijos puslapiai, tačiau čia yra ir puikių vietų tiesiog geram atsipūtimui – kelionės į šią šalį tikslų yra tikrai daug.