Vokietija_nakti_vaziuojamLT

Vokietija – naujas atostogų tikslas

Vokietija_nakti_vaziuojamLTKelionės – tai daugelio žmonių pomėgis. Kartais nekantriai laukiama atostogų, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai nuolat keliaujama po pasaulį ir ieškoma naujų jo turtų. Net ir, rodos, iki gyvo kaulo žinomi valstybių pavadinimai pradeda intriguoti ir sužavi įvairiais objektais. Prie tokių šalių galima priskirti ir Vokietiją.

Kalbant labiau moksliškai, pilnas minėtosios šalies pavadinimas – Vokietijos Federacinė Respublika. Gyventojų čia 82 milijonai, o sostinė – Berlynas. Šalis įsikūrusi Europos regione, o piliečiai atsiskaitinėja eurais. Ir tai tiesiog vienas kitas faktas. Už jų slypi žymiai įdomesni objektai…

Paminėjimo tikrai verta labai žymi Berlyne esanti aikštė, besipuikuojanti Aleksandro vardu. O jos trumpinys – Alex. Iki XIX a. ši vieta buvo galvijų prekeivių turgus. Antrasis pasaulinis karas lėmė aikštės išvaizdos metamorfozę. Didžioji dalis dabar stūksančių pastatų yra nauji. Aikštė garsėja Berlyno televizijos bokštu. Šio aukštis – 365 m. Taip, tiek pat metrų, kiek dienų metuose. Nežinia, ar šis vienodumas yra sutapimas, ar tiesiog malonus atsitiktinumas. Norintiems pasivaišinti ir pasigrožėti vaizdu iš viršaus, puiki proga tai padaryti – apsilankyti 200 metrų aukštyje įrengtoje kavinėje.

Kelionės į Vokietiją – tai tarytum istorijos vadovėlio atvertimas. Kalbame apie Berchtesgadeno miestelį. Kas bendro su istorija? Šis regionas kadaise talpino nacių buveines. Negana to, netoli miestelio buvo namas, kurio savininko vardas siejamas su žiaurumu (Hitleris). Greta yra ir Hitlerio rezidencija, vadinama Erelio lizdu (Adlerhost). Verta sutikti, jog labai viliojamai skamba kalnų restoranas, esantis ten, kur anksčiau buvo vadavietė. Tai puikus būdas pasigrožėti kalnų vaizdu. Pats Berchstagadeno miestas vilioja daugybe istorinių pastatų, pavyzdžiui, pilimi, seniau buvusia augustinijonų vienuolynu.

Kelionės į Vokietiją tikrai neapsiriboja tuo, kas čia paminėta, tačiau tebūnie tai įvadas į tolimesnį domėjimąsi ir galbūt naują kelionės tikslą.